Logo Gmina Leoncin

News

News zdjęcie id 369

Badania profilaktyczne - Informacja

02.05.2017

Szanowni Państwo, mieszkańcy Gminy Leoncin,

główne zagrożenia zdrowia rodzin wiejskich takie, jak: jednostronnie obciążająca kręgosłup i stawy – aktywność związana z pracą, utrwalone nawyki w sposobie żywienia się, problemy ze stresem, powodują poszukiwania rozwiązań dla problemu zachowań wczesno- profilaktycznych, rodzin zamieszkujących Gminy Leoncin. Specjaliści zdrowego ruchu, żywienia i rehabilitacji postanowili stworzyć dla Państwa, projekt poprawy zdrowotności, samopoczucia, jakości życia rodzin zamieszkujących w naszej Gminie. Aby jednak był on skuteczny i dobrany odpowiednio do Państwa potrzeb, musimy najpierw dowiedzieć się – jakie są potrzeby obiektywne, czyli wynikające z obciążeń pracą, ale również chcemy rozpoznać oczekiwania poszczególnych rodzin, w zakresie zmian dla zdrowia. Podejmujemy więc badania zorientowane na rozpoznanie aktualnych zachowań profilaktycznych związanych ze zdrowiem. Grupa studentów z Akademii Wychowania Fizycznego, pod opieką naukową Jolanty Mogiła-Lisowskiej (mieszkanki Wilkowa Polskiego), będzie odwiedzała Państwa 20-21 maja 2017 i pytała o to:

- jak intensywny rodzaj wysiłku towarzyszy Państwa pracy codziennej?

- jakie są Państwa problemy ze zdrowiem?

- w jaki sposób się Państwo odżywiacie?

- jak oceniacie swoją jakość życia?

Oczywiście wyniki badań będą kodowane, więc są  anonimowe.

Rozmowy oparte są o gotowe testy badające m.in. aktywność ruchową (IPAQ) lub np. jakość życia (WHO BREF). Bardzo liczymy na to, że zechcecie się Państwo włączyć w budowanie dla siebie dobrego, skutecznego programu poprawy zdrowotności mieszkańców Gminy Leoncin i chętnie udzielicie odpowiedzi na pytania młodych naukowców.

Oczywiście o sposób żywienia będziemy pytali tylko te osoby, które zajmują się gotowaniem w gospodarstwie domowym, natomiast: aktywność ruchowa, jakość życia, bóle stawów, czy kręgosłupa, to problemy większości mieszkańców wsi- chcemy więc rozmawiać i z mężczyznami i z kobietami.

Studenci, dla większej śmiałości - będą Państwa odwiedzać w zespołach 2- osobowych. Uprzejmie proszę Państwa o cierpliwość, wyrozumiałość i życzliwość dla ich pracy.

Oczywiście wyniki badań, zaraz po obliczeniach, będziemy ogłaszać za pomocą miejscowej prasy, a informacje o działaniach nt. programu zdrowotnego, stworzonego według Państwa potrzeb, będziemy przekazywać cyklicznie do wiadomości.

Wójt gminy zaprasza

Adam Mirosław Krawczak

Urząd Gminy Leoncin

ul. Partyzantów 3
05-155 Leoncin
tel./fax: 22 785 66 00
e-mail: ug.leoncin@tlen.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

maj 2017
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.