Logo Gmina Leoncin

Leoncińskie jesienne biegi przełajowe

1 października br. już po raz kolejny odbyły się Leoncińskie jesienne biegi przełajowe. Organizatorami zawodów byli Zarząd UKS Goliat, Zespoły Szkół, Rada Sołectwa Leoncin i Wójt Gminy Leoncin.

Biegi podzielone zostały na kategorie wiekowe, do których odpowiednio został dostosowany dystans. Na trzech najlepszych zawodników z każdego przedziału wiekowego – oddzielnie chłopców i dziewcząt, czekały medale. Złote, srebrne i brązowe medale przygotowane były też dla seniorek i seniorów, którzy mieli do pokonania najdłuższy – 3 kilometrowy dystans.

Łącznie w zawodach wzięło udział 86 biegaczy. Zawodnicy wywalczyli 40 medali i 2 puchary ufundowane przez Radę Sołecka Sołectwa Leoncin.

1.Katarzyna Jaczyńska

Po zliczeniu punktów indywidualnych, w kategorii dziewcząt w rywalizacji międzyszkolnej, Puchar zdobyły dziewczęta z Z.S. w Leoncinie – 46pkt. Drugie miejsce przypadło dziewczętom z Z.S. w Głusku – 24pkt., trzecie – 14pkt. dziewczęta Z.S. w Górkach .

W kategorii chłopców, puchar za zgromadzenie 47pkt otrzymali zawodnicy z Z.S. w Leoncinie. Drugie miejsce chłopcy z Z.S. w Głusku – 29pkt. I trzecie – 14 pkt chłopcy z Z.S. w Górkach.

Puchary z rąk Sołtys – Marianny Gocałek w imieniu sportowców z Leoncina odebrał Dyrektor Zespołu Szkół  - Jacek Gzel.